Walka z łysieniem u mężczyzn – poznaj kilka kroków, które pomogą w wypadaniu włosów

Zdrowie
jak-walczyc-z-lysieniem

Pojawiają się u Ciebie pierwsze oznaki łysienia? Masz trochę ponad 20 lat i już zaczynają przerzedzać Ci się włosy? To niestety znak, że możesz być genetycznie obciążony. Co dziwne, pierwsze oznaki łysienia mężczyźni bardziej przeżywają emocjonalnie niż kobiety. Całe szczęście, jest kilka preparatów oraz sposobów, które pomogą w tym trudnym okresie. Po pierwsze, musisz dojść do sedna sprawy i zrozumieć, dlaczego łysiejesz.

Łysienie androgenowe – a może zacznijmy od preparatów?

Problem łysienia jest wstydliwym tematem, którego nikt nie lubi podejmować. W Internecie jednak to nie jest temat tabu. Wielu mężczyzn boryka się z tego typu kłopotem. Większości mężczyzn, którzy cierpią na nadmierne wypadanie włosów, dotknęło łysienie androgeniczne. Podczas łysienia tego typu, w wyniku tego procesu DHT (dihydrotestosteron) wiąże się z receptorami na mieszkach włosowych i doprowadza do ich stopniowej miniaturyzacji. Całe szczęście, w skutek osłabienia mieszków przez DHT, eksperci twierdzą, że ten proces można skutecznie odwrócić, stosując specjalistyczne preparaty, które zostały opracowane przez lekarzy dermatologów. Na rynku farmaceutycznym pojawiło się wiele produktów o właściwościach wspomagających odbudowę struktury włosa. Ważne jest, aby preparaty bazowały przede wszystkim na kwasach alfa oraz gamma-linolenowych.

Inny powód wypadania włosów? Inne sposoby na leczenie łysienia!

Pamiętajmy, że nie tylko geny mogą być bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Przyjrzyj się swojemu trybowi życia. Przeanalizuj, czy czujesz się zapracowany, czy regularnie jadasz, czy dbasz o swój odpoczynek fizyczny oraz umysłowy. Jeśli nie, to organizm zacznie się buntować, a jednym ze sposobów może być łysienie. Zadbaj o swoją dietę. Ubogać ją w selen, żelazo, cynk, witaminy – B, C, E F. Jedz posiłki,  w których znajdziesz warzywa, ryby morskie, przetwory z mąki żytniej, nabiał, otręby pszenne, fasolę, kakao oraz szpinak. Wyrównaj swoje braki we krwi. Unormuj stan morfologii. Pamiętaj również, że stres to wróg dla Twojego organizmu. Dbaj o wypoczynek w domu oraz nie przepracowuj się w zakładzie pracy. Skończ z zamartwianiem się i skup się na sobie!

Kosmetyki na łysienie – kupić je w aptekach czy w drogeriach?

Jeżeli chcemy pomóc naszym wypadającym włosom, możemy również użyć wszelkiego rodzaju szamponów oraz odżywek z drogerii. Takie produkty pomogą doraźnie. Naturalne produkty np.  z wyciągiem z czarnej rzepy, pokrzywy, zbogacane witaminą B i F oraz minerałami mogą pomóc w polepszeniu kondycji naszych włosów. Odżywki, które zawierają krzem oraz cynk również mogą nam pomóc. Jeżeli już skłaniamy się ku kosmetykom, warto jednak sięgnąć do półek w aptekach po tzw. dermokosmetyki. Szampony i odżywki zawierające amiexil oraz minoxidil mogą naprawdę nam pomóc. Takie kosmetyki zaczną działać dopiero po 2-4 miesiącach kuracji.