Gdzie ukryć sejf w domu?

Praca
Gdzie-ukryć-sejf-w-domu

Sejf lub inaczej kasa porcelanowa, to zamykana na kłódkę, co teraz zdarza się rzadko ( ponieważ takie kłódki szybko można uszkodzić i nie zabezpieczają sejfu w 100%-ach). Teraz bardziej popularną metodą jest zamek na klucz (równie  jak kłódka rzadko) i na specjalny kod (szyfrowany i elektroniczny). Służy głownie do przechowywania wartościowych przedmiotów (takich jak pieniądze, biżuteria, dokumenty, nośniki danych, broń, materiały niebezpieczne itp.) w celu zabezpieczenia ich przed kradzieżą lub zniszczeniem. Niektóre sejfy mają specjalne przeznaczenie, tzn. służą tylko i wyłącznie do przechowywania jednej, konkretnej rzeczy. Oczywiście są sejfy w których na raz możemy przechowywać zupełnie wszystko np. pieniądze, broń, biżuterie. Jednak jeśli chodzi np. o broń długą, która zazwyczaj w tradycyjnych sejfach się nie mieści. Ze względu na formę zabezpieczenia możemy wyróżnić sejfy : Ognioodporne, odporne na włamania oraz ognioodporne i zarazem odporne na włamania. Jednak to nie wszystko takie proste jak się może wydawać. Wśród sejfów bywają taki, które są ognioodporne, ale tylko na jakiś czas. Co w rezultacie nie czyni sejfu wcale ognioodpornego! Przykładowo mogą  chronić zawartość przez jedyne 30 min.Więc warto zainwestować trochę więcej pieniędzy by nasze cenne rzeczy były rzeczywiście bezpieczne. Ognioodporne zazwyczaj mają przechowywać dokumenty pieniądze oraz inne rzeczy odporne na działanie ognia. Takie sejfy są również częściej kupowane niż te odporne na włamania i zazwyczaj są niewielkich rozmiarów. Sejfy antywłamaniowe są większe.

Jeśli chodzi o domowe sejfy zazwyczaj nie przetrzymujemy w nich broni długiej, więc tradycyjny sejf w tym wypadku jak najbardziej się spisze. Jednak niekiedy mamy do czynienia z kolekcjonerami broni długiej. W większości przypadków jest to wiatrówka służąca zazwyczaj myśliwym i leśniczym do ustrzelenia zwierzyny ale także do odstraszania jej.
Więc jeśli mamy w domu sejf to gdzie najlepiej go przechowywać? Nie może to być miejsce widoczne, ale też nie może to być miejsce stereotypowe, by każdy potencjalny złodziej wiedział gdzie szukać “skarbu”. Każdy z nas ma inny dom czy też mieszkanie. Oczywiście w rozumieniu dom mam także na myśli domek letniskowy, tam przecież też można przechowywać sejf. Każdy z nas zada sobie takie pytanie czy to nie ryzyko? Odpowiedź brzmi, nie. Musimy wiedzieć gdzie schować sejf, może to być każde miejsce oby tylko było bezpieczne.
Sejfy mogą być specjalnie montowane w ścianach, podłogach, meblach a także poza w okolicach domów pod ozdobami ogrodowymi, czy też w altankach. Sejfy montowane w ścianach mają dużą ochronę antywłamaniową. Sejf możemy montować także w meblach tylną lub boczną ścianą, lub postawić w dowolnym miejscu jeśli mamy do czynienia z sejfem wolnostojącym.
Jedynym ze sposobów na ukrycie sejfu jest podłoga. Najlepiej zrobić to tuż pod panelami lub gumolitem tuż przy ścianie, by w razie nagłej sytuacji nie musieć rozbierać całej podłogi a tylko dwa panel, a w przypadku gumolitu nie odsuwać i ściągać go w całości.  Można to zrobić również od meblami najlepiej takimi, które trudno jest przesunąć i zazwyczaj leżą w jednym i tym samym miejscu.  Jeśli chodzi o sejf mocowany tu także przydadzą się podobne rady. Najlepiej jest go mocować wewnątrz i dodatkowo zabudować go deską, która jest w kolorze mebli i przymocować ją solidnie by nie sprawiała pozorów że coś się pod nią znajduje. Tutaj dobrze spiszą się duże szafy umieszczane zazwyczaj w sypialni, czy w korytarzu. To miejsca gdzie złodzieje lubią sięgać, ale bez obaw przy dobrym zabezpieczeniu nie będą sprawiały pozorów.

A jeśli chodzi o sejfy mocowane w ścianie powinniśmy do tego celu wybrać ścianę, która nie rzuca się w oczy. Bo przecież każdy uszczerbek na ścianie wzbudzał by podejrzenia co możemy tam przechowywać. Dobrze by było gdyby ta ściana była przykryta meblem. Również jak wcześniej wspominałam ciężkim, będącym na tym samym miejscu, by wzmocnić zabezpieczenie.

Przeczytaj więcej na temat zabezpieczania pieniędzy, lokat lub kredytów