Jak szybko awansować w pracy? Poznaj kilka metod!

Praca
awans-w-pracy

Zaczyna nudzić Cię stagnacja w pracy? Marzysz o nowym, wyższym stanowisku? Starasz się, ale szef tego nie zauważa? Nic bardziej nie irytuje niż wysiłek, który wkładasz w zadania, ale nikt tego nie docenia. Całe szczęście, mamy na to sposoby. Metody te nie wymagają dużego wysiłku, wystarczy trochę zaangażowania. Zobacz, jak możesz w szybki sposób awansować w Twoim miejscu pracy.

Poznaj i zrozum swojego szefa

Spróbuj zrozumieć swojego szefa oraz poznaj styl, w jakim on pracuje. Zaczniesz pracować w takim sam sposób jak Twój przełożony. Spełniając jego oczekiwania, zdobywając uznanie i przychylność, szef może docenić Cię oraz stać się dla Ciebie… pomocny! Masz szefa, który chce nad wszystkim panować i wydawać rozkazy? Zacznij przewidywać, czego może od Ciebie oczekiwać. Twórz sprawozdania zanim przełożony będzie je chciał od Ciebie. Bądź pozytywny oraz inteligentny. Jeśli Twój przełożony jest miłą osobą, która lubi pracowników, zaangażowanych w swoją pracę, spróbuj wyjść z inicjatywą. Organizuj spotkania poza pracą, wymyślaj nowe projekty, które pozwolą pracownikom na integracje. Twój szef na pewno to doceni. Na pewno nie powinieneś podlizywać się przełożonemu i nie bądź jego najlepszym przyjacielem, takie działania nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Szef nie da się na to nabrać, a możesz przysporzyć sobie tylko wrogów wśród współpracowników.

Przemyśl, jakie cechy są potrzebne na wyższym stanowisku

Zrozum, jakie kompetencje są potrzebne na stanowisku, na które chciałbyś awansować. Porozmawiaj o tym z szefem lub działem HR. Zrób listę kompetencji, których Ci brakuje na to stanowisko i zacznij na tym pracować. Poznaj ścieżki kariery, które często są wypisane już w firmach. Poznaj wytyczne i pracuj nad  cechami, których nie masz oraz nie zapominaj o szlifowaniu tych, które już posiadasz.

kurs szybkiego czytania

Motywacja! Klucz do awansu!

Stwórz atmosferę, w której Twój przełożony zobaczy, że bardzo chcesz awansować. Na  pewno wielu Twoich współpracowników nie ma zamiaru starać się o wyższe stanowisko, nie każdy jest po prostu ambitny. Chcesz zarządzać zespołem? Na spotkaniach spróbuj stać się liderem.

Zadbaj o swój wizerunek w zakładzie pracy

Twoje zachowanie musi wykazać, że dbasz o wizerunek firmy i godnie ją reprezentujesz. Nawet wygląd zewnętrzny musi wykazywać, że jesteś idealnym kandydatem na nowe stanowisko. Zadbaj o swój wygląd – nie chodź w pogniecionych ubraniach do pracy, zadbaj o swoją fryzurę. Zacznij ubierać się modnie i elegancko. Musisz jednak wyczuć styl, który panuje w Twojej firmie. Jeżeli działalność jest w stylu bardziej kreatywnym, to spróbuj również być kreatywny w wyglądzie. Nie popadaj w skrajności.

Bądź zorganizowany!

Pracujesz za biurkiem? Poukładaj sobie dokumenty w taki sposób, abyś miał wszystko przygotowane. Podaj szefowi interesujące go papiery, zanim on o nie poprosi. Posegreguj swoją skrzynkę mailową, abyś wiedział, jak szybko znaleźć odpowiednią wiadomość.