Pielęgnacja skóry latem

Comment

Zdrowie
Pielęgnacja skóry latem

Letnia pielęgnacja skóry zdecydowanie różni się od tej zimowej, w tym wypadku należy skupić się przede wszystkim na dogłębnym oczyszczaniu oraz ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jak w prawidłowy sposób dbać o skórę w wakacje by ta wyglądała pięknie i zdrowo?

3 kroki do pięknej skóry!

Pielęgnacja skóry w okresie wakacyjnym w dużej mierze opierać powinna się na trzech podstawowych krokach – regularnym złuszczaniu martwego naskórka, nawilżaniu oraz ochronie przeciwsłonecznej. Systematyczne poddawanie się letnim zabiegom pielęgnacyjnym pozytywnie wpłynie na stan kondycji cery i ciała.

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza skóra była gładka, jędrna oraz świetlista to wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wykonywanie peelingu całego ciała co najmniej raz w tygodniu. Obecnie za najskuteczniejszy produkt do złuszczania martwego naskórka uważa się domowy peeling z kawy, a to z tego względu, że kofeina wykazuje silne właściwości wygładzające oraz ujędrniające. W przypadku skóry twarzy zaleca się użycie delikatnego peelingu enzymatycznego.

Równie ważne jest właściwe nawilżanie skóry, zachowanie odpowiedniego stopnia jej nawilżenia jest gwarancją pięknego i młodego wyglądu. Jakich kosmetyków używać? Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawilżających o lekkiej formule dedykowanych do pielęgnacji ciała takich jak balsamy, masełka, musy itp. Wybierając produkt do twarzy dużą uwagę należy skupić rodzaju skóry i problemach skórnych z jakimi aktualnie się zmagamy. Nie mniej jednak pamiętajmy o tym, że każdy typ cery wymaga tego by ją nawilżać, niezależnie czy jesteśmy posiadaczkami skóry suchej czy też tłustej.

Ostatni krok letniej pielęgnacji to bez wątpienia zadbanie o zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. W okresie wakacyjnym, kiedy to pogoda dopisuje i słońce grzeje mocniej, szczególną uwagę należy zwrócić na to by stosowane przez nas na co dzień kosmetyki zawierały w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *