Naturalne sposoby na wzmocnienie pamięci i koncentracji

Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie pamięci i koncentracji

Pomimo młodego wieku już doskwierają Ci problemy z pamięcią? Jesteś rozkojarzony przez co nie możesz skupić się na pracy? Zapomniałeś o urodzinach żony, spotkaniu z szefem a może wizycie u lekarza? Stres oraz natłok obowiązków są obecnie jednymi z najczęstszych przyczyn kłopotów z pamięcią. Chcesz wiedzieć jak w prosty sposób można o nią zadbać?

Problemy z pamięcią – jak radzono sobie z nimi kiedyś?

Choć wydawać by się mogło, że problemy z pamięcią dotyczą głównie osób starszych to coraz częściej z tym problemem zmagają się osoby po trzydziestce. Kiedy w Twojej głowie nagle pojawi się pustka nie panikuj, wizyta w aptece czy u specjalisty wcale nie jest konieczna. Skorzystaj z metod, którymi wspomagali się mężczyźni w czasach starożytnych. Wówczas to szamani rozpowszechnili ziołolecznictwo, które praktykowane jest do dzisiaj. Leczenie metodami naturalnymi uznawane było za jedno z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych. W epoce, kiedy znaczną większość zdobytej wiedzy należało przechowywać w pamięci, dużą uwagę skupiano na usprawnieniu pracy mózgu. Jesteś ciekawy jakich ziół używali kiedyś starożytni uczeni?

Zioła wspomagające pamięć

Zaczniemy od szałwii, chyba nie ma osoby, która choć raz nie zetknęłaby się z informacjami na temat jej właściwości leczniczych, z racji tego, że wykazuje ona działanie przeciwzapalne i antybakteryjne wykorzystywano ją do zwalczania różnych schorzeń. Szałwia była jednym z podstawowych składników naparu wspomagającego i przywracającego utraconą pamięć.

Teraz skupimy się na roślinie o wdzięcznej nazwie gotu kula (wąkrota azjatycka). Jej drogocenne właściwości docenili w szczególności plemiona Indiańskie, regularne spożywanie wywaru z tej gotu kuli ułatwiało im zapamiętywanie wielogodzinnych tras oraz kierunków podróży. Szamani wierzyli w magiczną moc rośliny, która stawiała na nogi osłabionych dodając im niewiarygodnej energii.

Podobnie było z fiołkiem wonnym, który do dzisiaj w wielu rejonach Grecji uznawany jest za świętą roślinę o mocy uzdrawiającej pamięć. Jak wiesz kwiaty te są roślinami jadalnymi, dlatego też śmiało możesz dodawać je np. do sałatek.  Zachęcamy do odwiedzenia sennika http://ozywic-zycie.pl/, znajdziesz tam więcej interesujących wiadomości z zakresu mistycyzmu i dawnych sposobów leczenia oraz wierzeń poszczególnych plemion.

Zioła do Ciebie nie przemawiają? Co powiesz na orzechy laskowe, chrześcijańscy protestanci, popularnie nazywani Amiszami od najstarszych pokoleń stosują tzw. dietę orzechową, której celem jest usprawnienie pracy mózgu. Jak wynika z przeprowadzonych ostatnio badań owoce krzewu leszczyny, są źródłem wielu cennych substancji odpowiadających za prawidłowy rozwój komórek mózgowych.