Następca zegarka – smartwatch

Technologia
smartwatch

Inteligentne zegarki to jeden z tych gadżetów, który staje się coraz bardziej popularny na rynku związanym z elektroniką. Jest to zmiana pokoleniowa i smartwatch ma w swojej idei zamienić tradycyjny zegarek w mały przenośny komputer. Współczesny zegarek posiadający ogrom innych funkcji to z pewnością przyszłość. Smartwatche różnią się od tradycyjnego zegarka tym, że posiadają wbudowane w urządzenie system operacyjny, który zajmuje się obsługą wszystkich ważniejszych funkcji sprzętu.

Zegarek z systemem operacyjnym

W smartwatchach stosuje się głównie system Linux, ponieważ jest on wolnym oprogramowaniem, dzięki czemu każdy może wykorzystać możliwości, jakie daje nam taki system. Smartwatch w swoim założeniach pozwala nam na odbieranie wiadomości tekstowych, a nawet na sprawdzenie skrzynki pocztowej. Jest to mała rewolucja, ponieważ wcześniejsze zegarki nie pozwalały nam na sprawdzenie połączeń, czy wiadomości z portali społecznościowych. Ten innowacyjny zegarek łączy w sobie wiele przydatnych funkcji, które wcześniej mogliśmy sprawdzić jedynie przy pomocy telefonu komórkowego. Teraz możemy cieszyć się tymi wszystkimi funkcjami w jednym maleńkim urządzeniu zakładanym na rękę.

Wygodne rozwiązanie

Co najważniejsze smartwatche nie są cięższe od tradycyjnych zegarków, przez co nadal mamy pełną wygodę. Dzięki wygodnemu systemowi operacyjnemu możemy rozszerzyć możliwości działania naszego zegarka. Wystarczy wgrać tylko dodatkowe moduły, które umożliwią nam wykonywanie zupełnie nowych zadań, dzięki czemu będziemy mogli zamienić nasz zegarek w mały przenośny kontroler do odtwarzania muzyki. Smartwatche umożliwiają nawet grę na małym ekranie oraz wiele innych użytecznych zadań. Nowoczesne urządzenia tego typu posiadają obsługę Bluetootha w wersji 3.0, dzięki czemu nasz gadżet możemy połączyć z innym urządzeniem posiadającym możliwość bezprzewodowej komunikacji. Smartwache doskonale pracują z każdym telefonem wyposażonym w system Android, co umożliwia nam przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami.

Jeśli interesuje Cię ten temat oraz chciałbyś się dowiedzieć czym jest iWatch to polecam artykuł na http://cyfroswiat.pl/a,11.htm