Najdroższe motocykle świata

Motoryzacja
najdrozsze-motory-swiata

Na świecie jest wielu fanów czterech kółek. wśród nich nie brakuje również fanów dwóch kółek, czyli motocykli. Oczywiście tak samo jak i w przypadku samochodów tak też w przypadku motocykli w obydwóch rodzajach tych środków transportu występują lepsze i gorsze standardy. Zaczynając od marki i modelu kończąc na rodzaju silnika oraz jego osiągach. Utarło się jednak, że to właśnie motory były zawsze tańsze niż samochody. W tym artykule chciałbym przedstawić kilkanaście modeli motocykli, które przyciągają uwagę ich największych fanów nie tylko ze względu na jego wygląd czy osiągi, ale przede wszystkim, dlatego że ich cena jest wysoka.

Yamaha Roadstar BMS Chopper

jest to „zabawka” przeznaczona tylko i wyłącznie dla prawdziwych mężczyzn. Nieregularny kształt tego motocykla robi naprawdę wielkie wrażenie. Aby móc stać się jego właścicielem trzeba przygotować się na wydatek rzędu prawie półtora miliona złotych.

Ecosse ES1 Superbike

pierwsza prezentacja tego motocykla odbyła się w 2007 roku  podczas zawodów MotoGP. Powstanie tego egzemplarza miało być rewolucją w wyglądach motocykli wyścigowych. Przede wszystkim zostały w nim zmienione: aerodynamika, ciężar oraz wydajność, ale w zasadzie najważniejszym zmienionym czynnikiem jest jego cena. Kosztuje on ok. 13 mln złotych.

Dodge Tomahawk V10 Superbike

kolejny z serii motorów przypominających trochę pojazdy z popularnego filmu „Gwiezdne wojny”. Egzemplarz zdecydowanie przeznaczony jest dla osób, które kochają rozwijać wysokie prędkości, bowiem rozpędza się on do 640 km/h. Posiada silnik o pojemności 8,3 litra V10, który został zresztą przełożony z Dodge’a Vipera. Cały jednoślad waży ok. 680 kg, a jego cena to 2 mln złotych. Wyprodukowano jedynie jego 10 egzemplarzy.

Harley Davidson Cosmic Starship

wnioskując po nazwie jeden z najbardziej znanych motocykli na świecie. Na jego boku umieszczony został napis: „Jeżeli nie masz tyle pieniędzy co Lady GaGa, Scarlett Johansson czy Sylvester Stallone, nie dotykaj tego Harley’a“. Jego cena to: 3700000 zł.

MTT Y2K

motocykl, w którym zastosowano turbinę gazową. Jego silnik ma 426 KM oraz ponad 540 Nm momentu obrotowego. Wydawać, by się mogło, że taka maszyna nie posiada żadnych wad. Jest to jednak błędne stwierdzenie, gdyż jego największą wadą jest opóźniona reakcja na odjęcie gazu. Drugą jego wadą jest bardzo wysoka temperatura wydechu. Aby móc go mieć trzeba przygotować się na wydatek ok. 540 tys. zł.

NCR Macchia Nera

ten motocykl może nie powala na kolana swoimi osiągami, ale jego cechą charakterystyczną jest to, że prawie cały: zaczynając od ramy, aż po korek wlewu zdobiony jest tytanem, karbonem lub innymi hiper lekkimi materiałami. Na pokładzie ma 183 KM. Cena to 675 tys. zł.

NCR M16

celem jego producentów było osiągnięcie groźnego wyglądu oraz niskiej wagi, która jest wręcz anorektyczna, ponieważ wynosi ona tylko 144 kg. Aby uzyskać taki rezultat wymieniono ramę, wahacz i koła na elementy karbonowe. Jego moc to 203 KM, natomiast cena 720 tys. zł.