Najdroższe auta świata

Motoryzacja
Maybach-Excelero

Luksusowe auta

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu jest bardziej normalnością niż luksusem. Obecnie można zakupić samochód za naprawdę niewielkie pieniądze i cieszyć się bezpieczną jazdą. Jednak poza tą zwyczajnością na całym świecie istnieją nie tylko komfortowe i praktyczne pojazdy – są to samochody z tak zwanych edycji limitowanych, produkowanych po parę sztuk na cały świat, których ceny nierzadko przyprawiają o zawrót głowy. Dla zwykłego przeciętnego człowieka są to pojazdy nieosiągalne. Jednak są na całym świecie ludzie, którzy kupują takie auta, osoby, które pasjonują się najnowszymi wymysłami techniki i osoby, które po prostu chcą, aby taki model stał u nich w garażu. Takie luksusowe auta to marzenie wielu z nas…

Najdroższe modele samochodów świata

Obok standardowych samochodów różnych klas, zarówno wyższych jak i niższych można zauważyć samochody, których ceny osiągają tak wysokim poziom, że w sumie można by było za nie kupić sobie na własność małą wyspę na Oceanie – wcale nie jest to przesadą. Z całą pewnością nie są to samochody zwykłe – są one produkowane z innowacyjnych jak i przede wszystkim bardzo wysokiej jakości elementów, a każdy szczegół jest bardzo dokładnie dopracowany.

Do grupy najdroższych pojazdów samochodowych należą:

– Maybach Exelero

– Lamborghini Veneno

– Pagani Zonda Revolucion

Każdy z tych samochodów jest inny – każdy jest wyjątkowy i wzbudza bardzo duże zainteresowanie.

Maybach Exelero jest samochodem najdroższym na całym świecie. Jego cena osiągnęła 8 milionów dolarów. Jest to samochód, który nigdy nie był produkowany masowo, wręcz przeciwnie – powstał na specjalne zlecenie firmy Fuldy w celu przetestowania bardzo szerokich opon. Maybach Exelero swoją premierę miał w 2005 roku i jako super-samochód wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Został wyprodukowany w jednym egzemplarzu przez niemiecką firmę. Obecnie znajduje się w posiadaniu amerykańskiego rapera, który to zdecydował się uiścić za to cudo niebagatelną sumę.

Obok Maybacha Exelero można na tej samej półce cenowej postawić niesamowicie wysokiej klasy odsłonę Lamborghini Veneno. Jest to model, który ukazał się podczas Targów w 2013 roku. Został on zaprojektowany i wyprodukowany w celu uczczenia 50 rocznicy marki Lamborghini. Pojazd osiąga prędkość 100km/h w ciągu 2,5 sekundy co stawia go w czołówce najszybszych samochodów świata. Lamborghini Veneno zostało wyprodukowane w ilości trzech sztuk z czego jedną można zobaczyć na własne oczy w Muzeum Lamborghini. Dwa pozostałe egzemplarze wyprodukowane we Włoszech zostały sprzedane za około 3,5 miliona Euro.

Kto może kupić unikalne auto?

Samochody wysokiej klasy są produkowane w pojedynczych sztukach i przeznaczone są dla osób, które się nimi pasjonują jak i przede wszystkim dla osób, które kolekcjonują tego typu auta. Najdroższe samochody świata to po prostu cuda. Określane jako super-samochody to auta na specjalne okazje, samochody na specjalne zamówienie i samochody o najwyższych osiągach oraz możliwościach technicznych czy nowinkach technologicznych. Nie należy zapominać również, że w wielu wypadkach to tak naprawdę auta nie do użytkowania, a do posiadania – ot coś miłego dla oka.