Jak odpowiednio dobierać ubrania do sylwetki?

Comment

Styl
Jak odpowiednio dobierać ubrania do sylwetki

Każdy mężczyzna chce prezentować się jak najlepiej w nowej stylizacji, aby tak było przed udaniem się na zakupy warto jest wiedzieć jakie modele ubrań będą do nas idealnie pasować. Jak zatem należy prawidłowo dobierać poszczególne elementy garderoby do sylwetki?

Podstawowe typy sylwetek

Jak się okazuje nie tylko kobiety mają problem z dopasowaniem ubrań do własnych kształtów. Bardzo często zakupy nowej marynarki czy spodni są nie lada wyzwaniem dla Panów, którzy na co dzień nie interesują się modą. Jak wyglądać modnie i czuć się dobrze? To jedno z podstawowych pytań, które zadaje sobie ówczesny mężczyzna.
Na początku warto byłby ustalić jakim typem sylwetki dysponujemy, wyróżniamy cztery podstawowe – jabłko, gruszka, trójkąt oraz prostokąt. Każdy z tych typów charakteryzuje się indywidualnymi cechami.
Pamiętaj, że dobieranie ubrań pod kątem dopasowania do sylwetki pomoże ukryć wszelkie jej defekty, eksponując tym samym jej atuty, co z kolei zdecydowanie poprawi ogólny wygląd całej stylizacji.

Osoby mogące pochwalić się idealnym typem sylwetki to tzw. odwrócone trójkąty, posiadające rozbudowane ramiona, wąskie biodra i wysoki wzrost. Panowie posiadający taką budowę ciała nie muszą martwić się o wybór garderoby, bowiem niezależnie od fasonu ubrań ich sylwetka będzie wyglądać nienagannie.

Mężczyźni o prostokątnym kształcie sylwetki powinni skupiać się na tym, by nadać prostej sylwetce nieco trójwymiarowości, zrobić to można poprzez zakup marynarki wyposażonej w specjalne poduszeczki, które optycznie poszerzą ramiona.

Posiadacze mocno zaokrąglonej sylwetki o typie jabłko wybierać powinni ubrania dopasowane, proste, ale takie niekrępujące ruchów, najlepiej te w ciemnych kolorach.

Popularne gruszki to osoby o wąskich ramionach i szerokich biodrach, w tym wypadku należy zadbać o zniwelowanie dysproporcji poprzez zamaskowanie dolnej partii ciała np. spodniami z wysokim stanem oraz wyeksponowaniu i powiększeniu ramion – tutaj najlepiej sprawdzą się jednorzędowe marynarki z poduszkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *