Euro 2016 – Polska zaskakuje nie tylko rodaków

Sport
polska-euro-2016

Zagraniczne media nie mogą przestać pisać o polskiej reprezentacji, nawet po wielkim odejściu naszej drużyny w ćwierćfinałach. Przypominamy, że Polska przegrała po rzutach karnych z Portugalią. Mimo porażki media na całym świecie chwalą naszych zawodników. Rodacy witali swoich piłkarskich bohaterów na lotnisku ze łzami w oczach, ale bynajmniej niesmutnych. To były łzy i okrzyki szczęścia, że w końcu zła passa piłki nożnej się od nas odwróciła.

Szum medialny wokół przegranej Polski z Portugalią

Ćwierćfinałowe spotkanie Polaków z portugalską drużyną odbyło się 30 czerwca 2016. Emocje dalej nie opadają, chociaż nasza reprezentacja już wróciła do kraju, do swoich domów. Jednak szum w mediach i w Internecie dalej jest głośny, a to z powodu rzekomego błędu Feliksa Brycha. Jeden z internautów wykazał na fotografii z meczu, że w konkursie rzutów karnych po meczu z wynikiem 1:1, jeden ze strzałów był poza regulaminem. Internauci zaczęli dociekać w tej sprawie i uważają, że przede wszystkim rzut karny wykonany przez Jakuba Błaszczykowskiego powinien zostać powtórzony. Bramkarz Rui Patricio z portugalskiej reprezentacji miał wyjść za linię bramkową, w ten sposób złamał przepisy, działające na boisku. Polscy kibice twierdzą również, że arbiter z Niemiec powinien nakazać powtórzenie rzutu. Portugalski bramkarz zdążył wyczuć zamiary Błaszczykowskiego i obronił piłkę, która zmierzała w lewy róg bramki. Polscy kibice na powtórkach widzą sytuację, w której bramkarz obronił piłkę, ponieważ przed strzałem wyszedł za linię bramki. Według zasad Euro 2016 takie zachowanie jest zakazane. Sędziowie przed rozgrywkami byli wyczuleni na tego typu sytuacje. Mimo zakazu w takich okolicznościach, powrót Polski do Euro 2016 jest nierealne.

Co na to media i fani?

Co interesujące, szum powstał i nie ma traci na sile. Głos w tej sprawie zabrał sędzia Pierluigi Collina, który na swoim Twiterze napisał, że bramkarz drużyny przeciwnej powinien stać na linii bramkowej, aby rzut karny został zaliczony. Uważa również, że doszło do błędu. Podobna sytuacja miała miejsce podczas meczu Chorwacja-Hiszpania. Chorwacki bramkarz wyszedł prawie dwa metry poza linię bramkową. Internet aż huczy od próśb, które mają na celu nakłonić organizatorów do powtórzenia spotkania. Na portalach społecznościowych zawrzały dyskusję pod hashtagiem #błądsędziego. Rozpaczliwe prośby i skargi polskich kibiców jednak zostają bez echa u organizatorów Euro 2016. Portugalskie media donoszą z wielką radością o niesamowitym sukcesie ich reprezentacji na mistrzostwach. Media niemieckie jednak mają odmienne zdanie na temat gry portugalskiej drużyny piłki nożnej. Twierdzą, że Portugalia wygrała z Polską m.in. przez tzw. grę „na zwłokę”, a ostatecznie rozegranie w rzutach karnych było niezgodne z regulaminem. Piszą również o oburzeniu Europy podczas wygranej Portugalii w nieregulaminowy sposób.

1 comment

  1. Adam

    Możemy być dumni, Polacy przegrali na Euro tylko jeden mecz i to z mistrzami Europy.

Comments are closed.