Dlaczego warto chodzić na siłownie? Poznaj 5 powodów, dlaczego warto ćwiczyć na siłowni

Sport
dlaczego-warto-cwiczyc-na-silowni

Ruch teraz jest modny. Wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, nie wyobraża sobie tygodnia bez ćwiczeń na siłowni. Siłownia to miejsce, które zapewnia nie tylko odpowiedni sprzęt do ćwiczeń, ale także posiada wiele innych zalet, o których nie myślimy w kategoriach sportu. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto uczęszczać regularnie na siłownie i poznasz różne rodzaje motywacji, które skłaniają innych do regularnych ćwiczeń w zamkniętych salach.

Nie umiesz ćwiczyć? Trener Ci na pewno pomoże

Na wysokiej klasy siłowni znajdziesz trenera na sali, który zawsze służy pomocą w sprawie odpowiednich ćwiczeń i pokaże, jak używać odpowiednio sprzętu. Tacy trenerzy są gotowi w każdej chwili, aby odpowiedzieć na pytania i podzielić się informacjami na temat odpowiednich treningów. Dlatego warto nie krępować się i prosić o pomoc bardziej doświadczonych ludzi na siłowni. W ten sposób unikniesz ćwiczeń, który mogą narobić więcej szkody niż pożytku.

Po prostu… więcej miejsca

Trudno nam ćwiczyć w mieszkaniach, ponieważ wszędzie walają się nasze rzeczy oraz przeszkadzają nam meble. Na siłowni masz do dyspozycji dużą powierzchnię, która pozwala na swobodne poruszanie się. Zawsze znajdziesz miejsce do treningu np. na skakance. Na siłowni nie ma żadnego ograniczenia, możesz skakać i hałasować, ile chcesz i nikogo to nie denerwuje.

Czujesz dołek psychiczny od kilku dni? Idź na siłownie!

Według badań, uprawianie sportu może uchronić Cię przed depresją oraz dołkami psychicznymi. W Sztokholmie w Instytucie Karolińskim zespół naukowców dowiódł tej hipotezy na eksperymencie z udziałem myszy. Zwierzęta, które nie szukały jedzenia i wody, nie wychodziły z labiryntu i chudły. Uważano, że są pogrążone w depresji. Te jednostki, które szukały pożywienia i wody, były bardziej żywe i nie odnotowano u nich depresji. Wniosek był prosty, dzięki pracującym mięśniom występował w organizmie enzym PGC-1alfa1, który obniżał wystąpienie depresji. Wywnioskowano również, że u ludzi, którzy trenują, nie pojawiają się zalążki tej choroby.

Poznasz nowych, ciekawych ludzi

Wiadomo już, że wyjście na siłownie może poprawić Twoje samopoczucie. Innym powodem poprawy nastroju będzie na pewno fakt, że poznasz ciekawych ludzi. Prawda jest taka, że siłownia to też miejsce spotkań. Dlatego możesz połączyć spotkania towarzyskie i trening w jednym miejscu. Siłownia staje się miejscem dla wszystkich, a nie tylko dla dryblasów. W tym miejscu znajdziesz wiele par, które ćwiczą razem. Siłownia sprzyja budowaniu relacji!

Twoje ciało staje się piękne… i czujesz się seksownie!

Siłownia to miejsce, w którym rzeźbimy swoją sylwetkę. Co za tym idzie, stajesz się atrakcyjniejszy i wzrasta w Tobie pewność siebie. Po kilku ćwiczeniach widzisz poprawę w swoim ciele. A dzięki treningom dotleniasz komórki ciała. Wychodząc z siłowni czujesz, jak rozpiera Cię energia.