Depilacja męska – czy i jak mężczyzna powinien się depilować?

Zdrowie
depilacja-meska

Nie  tak dawno depilacja męska była wykorzystywana tylko przez zniewieściałych mężczyzn, którzy marzyli o idealnym gołym torsie. Teraz większość mężczyzn zaczyna coraz częściej dbać o swój wygląd i decydują się na depilację. Skąd najczęściej płeć męska usuwa owłosienie? Z klatki piersiowej, pleców, spod pach oraz miejsc intymnych. Depilacja męska staje się modna oraz pomaga w zadbaniu o higienę.

Jak się depilować będąc mężczyzną?

Metod depilacji jest wiele. Każda z nich ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Najlepiej sposób usuwania włosów uzależnić od zarostu mężczyzny – siły włosków, bujności oraz od koloru owłosienia. Metody depilacji, którą stosują panowie, nie różnią się od tych damskich. Możemy usuwać włosy tradycyjnym sposobem, czyli maszynką zwykłą lub elektryczną, używać kremów i pianek do depilacji, które rozpuszczają włosy, stosować wosk oraz pasty cukrowe do wyrywania włosów oraz zastosować likwidację włosów laserem. Tajemnicą nie jest, że najczęściej stosowaną metodą okazuje się użytkowanie jednorazówek oraz maszynek elektrycznych. Na kolejnej pozycji w popularności metod depilacji są kremy oraz pianki rozpuszczające włoski. Dlaczego używanie maszynek tradycyjnych oraz elektrycznych jest tak popularne? Depilacja nimi przebiega bardzo prosto oraz szybko. Jest to bezbolesny zabieg, który można wykorzystać na każdej części ciała. Niestety, tego typu sposoby depilacji mają też swoje wady – efekt usuwania owłosienia jest bardzo nietrwały oraz powstaje ryzyko zacięcia bądź podrażnienia skóry. Pianki oraz kremy do depilacji mają problemy z usuwaniem sztywnych oraz grubych włosków, dlatego ten sposób nie jest odpowiedni dla wszystkich mężczyzn. Za to jest to bezbolesna i prosta metoda depilacji włosów. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się około 2-3 dni. Depilacja woskiem lub pastą cukrową to zabieg, który daje trwalsze efekty aż do 4 tygodni! Natomiast taka depilacja polega na usuwaniu włosów wraz z cebulkami, dlatego ta metoda jest dosyć bolesna. Po systematycznych depilacjach włoski stają się coraz słabsze. Jest to idealna metoda dla mężczyzn, którzy chcą w szybki sposób pozbyć się włosów na klatce piersiowej lub plecach. Warto taki zabieg wykonywać w gabinecie kosmetycznym przez profesjonalistów, którzy szybko i sprawnie usuną zbędne owłosienie. Jeżeli chodzi o laserową depilację, to jest to na pewno zabieg, który trwale usunie niechciane owłosienie. Jest to najdroższa metoda, która niszczy komórki mieszka włosowego, powodując przy tym zahamowanie ich wzrostu. Po kilku razach laserowej depilacji włoski stają się delikatniejsze, aż w końcu w ogóle przestają się pojawiać. Jeśli masz ciemne owłosienie, to warto zainwestować w ten typ depilacji.

Dlaczego mężczyźni się depilują?

Oprócz estetycznego wyglądu naszego ciała po depilacji oraz dbaniu o higienę osobistą, to warto wiedzieć kilka rzeczy, dlaczego faceci depilują swoje ciało. Ogolenie klatki piersiowej bądź brzucha może sprawić, że mięśnie będą lepiej wyeksponowane.  Panowie, którzy mają większy brzuch lub chudzielcy powinni się zastanowić nad depilacją. Owłosienie może ukryć mankamenty naszej figury.