Czy blog dotyczący edukacji ma siłę przebicia?

Hobby

Wprost proporcjonalnie do rozwoju Internetu wzrosła liczba blogów w sieci. Oczywiście tematyka jest zróżnicowana, podobnie jak przeznaczenie i grupa docelowa. Znaczna część blogów to blogi life stylowe, podróżnicze, naukowe, czy technologiczne. Zdaje się, że grono ich odbiorców posiada znaczną przewagę nad innymi. Taki stan rzeczy martwi, gdyż w sieci istnieje kilka takich, które są godne polecenia.  Jednym z nich jest blog oferujący kurs szybkiego czytania – Więcej niż edukacja.

Celem bloga jest spojrzenie dwóch doświadczonych osób na kwestię edukacji z nieco innej perspektywy. Dzięki wytrwałej pracy i ciekawych artykułach strona zyskała rozgłos w wielu częściach Polski. Poprzez dotarcie do szerszego grona odbiorców odbywają się liczne kursy i szkolenia szybkiego czytania i zapamiętywania w Krakowie w ramach indywidualnego podejścia do edukacji. Frekwencja jest wysoka, ale nie jest to rzecz najważniejsza. Najistotniejsze jest działania przynoszące prawdziwe skutki. Czyli poprawa świadomości w głowach ludzi, opowieść o tym jak ważna jest nauka i jakie pozytywne konsekwencje ze sobą pociąga.

A jedną z nich jest szybkie czytanie gwarantujące skuteczniejsze przyswajanie wiedzy. Słowem – im wcześniej dziecko posiądzie zdolność szybkiego czytania, tym mniej problemów i oporów związanych z nauką spotka go w przyszłości. Edukacja jest najczęściej zaniedbywana wbrew pozorom na jej najważniejszych etapach. Pierwszym – czyli podstawową wiedzą czytania i pisania – wówczas dziecko posiada najwięcej możliwości, a nauka nie jest męcząca, oraz etapem drugim, czyli wyborem indywidualnej ścieżki edukacyjnej na poziomie określenia szkoły średniej.

Sprawmy, by blog miał większą siłę przebicia, aby dotarł do jeszcze większej liczby dzieciaków, rodziców i nauczycieli, a zaistnieje możliwość poprawy edukacji w naszym kraju.